Reikhalzend wordt er uitgekeken naar de derde editie van de ondernemersbeurs ‘Mega Expo’. De beurs vindt op 15 mei plaats bij het Van der Valk Hotel in Cuijk. We spraken de initiatiefne-mers achter het evenement: Puck Senders en Erik Wille van het Maasvallei Netwerk.
Het ondernemerskoppel zette na Coro-natijd het Maasvallei Netwerk opnieuw op de kaart met de belofte om ondernemers wind in de zeilen te geven. Vanaf het eerste moment werden er weer kleinschalige evenementen georganiseerd. “We organiseren voor alle ondernemers en we richten de focus op het regionale mkb,” zegt Puck Senders. “Daardoor zien we dat de Open Coffees iedere maand opnieuw een succes vormen voor zo’n 80 tot 100 gasten. Ze zijn waardevol, maar ook echt leuk en laagdrempelig. Je hoeft geen volleerd netwerker te zijn om je zakelijke kring te verbreden en plezier te halen uit de waarde die je krijgt van me-de-ondernemers.” Nog meer voorbeelden van kleinschalige evenementen zijn onder andere de maandelijkse intervisie-bijeenkomsten; ondernemers die in kleine vaste groepen met elkaar lunchen of ontbijten en in vertrouwen spreken over de bedrijfsvoering. Afgelopen najaar werd voor het eerst het concept ‘Talk&Toast’ gelanceerd: een exclusief netwerkdiner dat zich richt op DGA’s van voornamelijk mkb-bedrijven. Dat het Maasvallei Netwerk immens populair is geworden, blijkt uit het leden-aantal dat de 200-grens nadert. Daarmee viert het ondernemersnetwerk dit jaar zijn 15e verjaardag en kan het zich een van de grootste in de regio noemen.
“En alles komt samen tijdens de Mega Expo ondernemersbeurs!”, zegt Erik. “Het is voor ons een jaarlijks hoogtepunt waarbij vooraanstaande ondernemers met hun bedrijven groots uitpakken en zich presenteren aan het publiek. Het is nu de derde editie en het blijft leuk om het ieder jaar nét iets beter te doen.” Voor de gelegenheid wordt op 15 mei de gehele bovenverdieping van het Van der Valk Hotel omgebouwd tot beursvloer. Al vanaf de eerste editie heeft de organisatie het bekende ‘IKEA-route’-concept als inspiratiebron gebruikt. Daardoor komen bezoekers langs alle stands en krijgen standhouders evenveel aanloop. Ook de standinrichting is in de basis uniform. Een standhouder mag zelf op creatieve wijze uitpakken om zo de aandacht op zich te vestigen.
bezoekersTijdens de ondernemersbeurs zullen er naast de aanwezigheid van een kleine 60 standhouders, ook kennissessies en presentaties worden georganiseerd over interessante en actuele onderwerpen. En er kunnen paneldiscussies worden gevolgd in het huiskamercafé. Ze worden afgewisseld met zakelijke matchingsessies voor bezoekers van de beurs.
Volgens Erik Wille, organisator van de beurs, is marketing een essentieel onder-deel van het succes. “We trekken alles uit de kast om ervoor te zorgen dat iedereen weet dat dit hét ondernemersevenement is dat je niet mag missen.” Overal in de regio duiken de aankondigingen op. Van posterboxen in dorpen tot LED-schermen langs de toegangswegen, zo is de zichtbaarheid van het ondernemersevenement niet te missen. De campagne zorgt ervoor dat ondernemers ruim op tijd weten waar ze moeten zijn.Naast de brede promotiecampagne spelen de exposanten zelf ook een actieve rol. “Exposanten en leden van het net-werk nodigen hun relaties uit met speciale tickets, waardoor bezoekers exclusieve toegang krijgen.”De verwachting is dat de toestroom groot zal zijn, net als voorgaande jaren. “Als het zo doorgaat, moeten we extra kapstokrekken en parkeerplekken regelen,” zegt Erik lachend.
Van de afgelopen edities zijn samenvat-tingen gemaakt van alle reviews, de foto’s en video’s. Want: “Plezier maken is één van de pijlers van het Netwerk! En dat is belangrijk in het jachtige leven van een ondernemer!”, zegt Puck Senders. Een greep uit de ervaringen kun je teruglezen op www.megaexpo.nl.